Відомі давні традиції застосування рушника
Рушник здавна вважався невід'ємною частиною життя селян. Багато події та урочистості не обходилися без цього національного українського атрибуту. Будинок кожній сім'ї був багато прикрашений різноманітними рушниками з яскравими сакральними орнаментами ручної роботи.
В яких традиціях використовувалися рушники?
1. Хрещення
Для хрещення немовлят використовували рушники, вишиті світлими нитками без застосування темних відтінків. У храм дитини спочатку несли вкутаним в вишитий рушник, а після хрещення хресні батьки ставили «крижмо» на дитя (монета срібна або золота). Дані атрибути нікому не віддавалися, щоб долю дитині не «зламати». З настанням часів атеїзму, рушники і «крижмо» замінили білосніжними полотнами.
2. Весілля
Рушник на весілля застосовували раніше і з радістю купують зараз. В ті часи дівчина своїми руками пряла і вишивала рушник, на який ставили молоді під час вінчання. Їм же зв'язували руки майбутньої подружньої пари. Нерідко декором таких рушників були голуби, що символізувало любов, вірність.
3. Будівництво
Коли зводився і облагораживался зсередини будинок, то останній предмет в новобудову заносили на рушниках. Вишиті полотна дарували майстрам в знак подяки за їх труди. По закінченні будівельних робіт дах будинку прикрашалася рушником і дубовими гілками.
4. На дорогу
Мати, проводжаючи сина в довгий шлях, давала йому рушник, який служив захистом і нагадував шлях додому.
5. Гостинність
Як у давні часи, так і зараз деякі господарі воліють зустрічати гостей з хлібом і сіллю на рушнику з розкішною етнічною вишивкою.
6. Хлебники
Так називали вишиті особливим чином рушники, якими покривали хліб. Такий хліб вважався святим.
Звичайно, багато традицій з використанням рушників вже забуті. Але і донині більшість українців вшановують пам'ять предків і дотримуються своєї культури, вважаючи за краще купити рушники на весілля, хрещення і т. д. Величезний вибір рушників на всі випадки життя ви знайдете в інтернет-магазині «Патриотика».