Продавець Інтернет-магазин "Патріотика" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
372 відгуків
+380 (97) 718-55-85
+380 (50) 888-13-73
Інтернет-магазин "Патріотика"

Історія української чоловічої вишиванки

Історія української чоловічої вишиванки

Багата культура українського народу, багата історія. У всі часи існування українського народу вишиванки користувалися особливою пошаною. Саме вишитій в традиційному стилі сорочці з сакральним орнаментом надавали особливе значення. У візерунки орнаменту закладалися таємничі знаки, які несли в собі певний глибокий сенс. Сучасні вишиванки для чоловіків, ймовірно, змінилися кілька фасон і стиль, але традиційні початку і шановні стародавні повір'я нашого роду дотримані. Сучасна сорочка не втратила своєї таємничості, а в позначення орнаменту досі вірять.

Наші предки дотримувалися всі правила вишивання сорочок для чоловіків, слідуючи суворим канонам і дотримуючись грамотної техніки. Вишивання сорочки для чоловіка зобов'язана була початися в «чоловічий» день. Таким днем іменувався вівторок або четвер. На кінці нитки зав'язувався міцний вузлик. Мудрі літні українці вчили молодих дівчат, що такий вузлик означає бар'єр, через який не проникнуть злі сили. Вишивкою старанно прикрашали комір-стійку і рукави. Якщо задум вишиванки була такою, щоб чоловік зміг носити її на випуск, то низ сорочки також обрамляли орнаментом. Візерунок на грудях зобов'язаний був перекривати область сонячного сплетіння. Цьому надавалося величезне значення.

Минулі вишиванки містили багаті візерунки-обереги. Люблячі мами шили вишиванки своїх синів, дружини - чоловіків, а турботливі сестри вишивали сорочки своїм братам захисникам. При роботі з сорочкою жінка подумки закладала у виріб силу, яка б оберігала чоловіка від бід і зла. Нерідко наші предки носили довгі сорочки до колін, які носилися просторо і одягалися на випуск. В області коміра-стійки тканина присобиралась. Сьогодні ми можемо зустріти таку сорочку, наприклад, у Карпатах. Сорочки підперізувались благородними і красивими поясами, що символізують мужність і силу. Більшість сучасних вишиванок прикрашені орнаментом на грудях, комірі-стійці та манжетах. Комір сорочки зав'язується тонким шнурком у вигляді кіски, який відповідає тону візерунка. Нерідко на кінцях шнурівки є тонкі оригінальні кисті.

Кожна наречена шила сорочку своєму майбутньому чоловікові. Дівчата вкладали всю свою любов і ніжність в процесі роботи з сорочкою. Даруючи нареченому вишиванку, дівчина виявляла глибоку повагу і любов до майбутнього чоловіка. Як правило, вишиванки виходили ідеальними і неймовірно красивими. Такий весільний подарунок свати дарували майбутньому чоловікові своєї дочки. Сорочку наречений отримував напередодні весільного торжества. У виборі візерунків керувалися геометричними і рослинними мотивами. Нерідко сорочку прикрашали листя дуба, що означало силу, довголіття. Вдягаючи таку сорочку, людині бажали, щоб він був міцним і сильним, як дуб. Нерідко дубове листя зображувалися оповитими навколо винограду. Такий орнамент користувався не меншою популярністю і пошаною.

Сучасні чоловічі вишиванки в точності повторюють давні традиції, сформовані століттями існування українського народу. Гідні і модні сорочки і сьогодні користуються широкою популярністю, а сакральність орнаменту не втратила свою колишню силу і значимість!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner