Рушник та повір'я
Існує таке повір'я, хто з молодят першим стане на рушник, той і буде головою сім'ї. Також дуже важливо стежити, щоб у процесі вінчання або розпису на рушничок ніхто не ступав ненавмисно. Кажуть, що людина, що ступила на рушничок молодих, може ненароком забрати частинку щастя у майбутньої сім'ї.
Коли небо осяває повний місяць і світять яскраві зорі, то рушник можна розстелити на траві. Місяць символізує жіночу плідність, а зірки обіцяють яскраве, щасливе життя. Рушник навіть вивішують на сонці в сонячний день, щоб життя було багатим і світлою.
Обов'язково, якщо вирішили вишити рушник своїми руками, то перед роботою руки слід помити. Це дозволяє змити негативні і смутні думки. В процесі вишивки помисли повинні бути чистими, а настрій прекрасним.
Намагайтеся для вишивки купувати не бавовняні, а шовкові або вовняні нитки. Займатися рукоділлям радять у четвер рано вранці. Якщо в ході роботи з рушником з'явилися вади, то не можна выпарывать або виправляти їх. Говорили ще наші пращури, що це здатне внести в долю плутанину і розкол.
Намагайтеся малюнок з декількох сторін рушника робити однаковим. Це обіцяє гармонію між матеріальним і духовним. Серединку рушника залишають недоторканим, тобто порожній. Таким чином, вважається, що через середину полотна проходить Божа благодать і світло. Життєвий шлях буде просторий і легкий.
Намагайтеся працювати з виворотом тонко, уникайте суворого перехрещування ниток. Говорили раніше, ослухавшись ради мудрих предків можна постраждати від пліток, так люди можуть втрутитися в особисте життя, засудити.
Першим вишивається край для нареченого, другим вишивається край для нареченої. Наречена під час обряду вінчання встає на лівий край рушника, тому раніше цю сторону позначали дівиці. Наречений стає на правий край. Між молодими утворюється чистий центр без візерунків, що символізує чисту дорогу життя. Рушники зберігають вдома, скрутивши їх у трубочку.
Традиції настільки великі, що для повноцінного їх тлумачення необхідно написати цілу книгу. У статті ми постаралися коротко викласти найбільш важливі поради. Це допоможе уникнути помилок при виборі рушника та орнаменту.
Рушники зберігають вдома, як знак сімейної реліквії. Вони є символом щасливого життя і міцного шлюбу. Ними прикрашають ікони в будинку, інтер'єр. Рушники вважаються оберегами, адже про це говорить давня народна мудрість, яку пройшов крізь віки, що дійшла до нашого часу. Шанувати традиції та цінувати мудрі знання предків – наш з вами обов'язок. Весільний рушник, смастеренный вашими умілими руками або куплений в нашому інтернет-магазині «Патриотика» стане оберегом для вашої молодої сім'ї і справжнім талісманом для вашого будинку!
Існує таке повір'я, хто першим з молодят стане на рушник весільний, тої і буде головою сім'ї. Також дуже важливо стежити, щоб у процесі вінчання або розпису на рушничок ніхто не ступав ненавмисно. Кажуть, що людина, яка ступила на рушничок молодих, може ненароком забрати частку щастя у майбутньої сім'ї.
Коли небо осяває повний місяць і світять яскраві зірки, то рушник можна розстелити на траві. Місяць сімволізує жіночу плодючість, а зірки обіцяють яскраву, щасливе життя. Рушник навіть вивішують на сонці в сонячний день, щоб життя було заможним і світлою.
Обов'язково, якщо вирішили вишити рушник своїми руками, то перед роботою руки слід помити. Це дозволяє змити негативні і смутні думки. В процесі вишивки помисли повинні бути чисті, а настрій прекрасним.
Намагайтеся для вишивки купувати не бавовняні, а шовкові або вовняні нитки. Займатися рукоділлям радять в четвер рано вранці. Якщо в ході роботи з рушником з'єднання явилися ваді, то не можна випаривать або виправляти їх. Говорили ще наші предки, що це здатне внести до частку плутанину і розкол.
Намагайтеся малюнок з декількох сторін рушника робити однаковим. Це обіцяє гармонію між матеріальним і духовним. Серединку рушника залишають незайманою, тобто порожній. Таким чином, вважається, що через середину полотна проходити Божа благодать і світло. Життєвий шлях буде просторий і легкий.
Намагайтеся працювати з виворотом тонко, уникайте сирового перехрещення ниток. Говорили раніше, не послухавшись заради мудрих предків можна від пліток постраждати, так люди можуть втрутитися в особисте життя, засудити.
Першим вишивається край для нареченого, іншим вишивається край для нареченої. Наречена під час обряду вінчання встає на лівий край рушника, тому раніше цей бік позначали дівиці. Наречений встає на правий край. Між молодими утворюється чистий центр без візерунків, що сімволізує чисту дорогу життя. Рушники зберігають удома, скрутивши їх у трубочку.
Традиції настільки великі, що для повноцінного їх тлумачення необхідно написати цілу книгу. У статті ми постаралися коротко викласти найбільш важливі поради. Це допоможе уникнути помилок при виборі рушника і орнаменту.
Рушники на весілля зберігають удома, як знак сімейної реліквії. Вони є символом щасливого життя і міцного шлюбу. Ними прикрашають ікони в будинку, інтер'єр. Рушники вважаються оберегами, адже про це говорити давня народна мудрість, пройдена крізь століття, що дійшла до нашого часу. Шанувати традиції і цінувати мудрі знання предків - наш з вами обов'язок. Змайстрований вашими умілими руками або придбаний у нашому інтернет-магазині «Патріотика» вишитий рушник, ціна якого досить демократична, стане оберегом для вашої молодої сім'ї і справжнім талісманом для вашого будинку!