Поради щодо вибору
Рушник для весіль вважається істинним елементом традиційної української весілля. Здавна існує повір'я, що під час церемонії весілля, коли закохані молоді стають на вишитий рушник, то до них приходить справжнє Благословення від Вищих сил.
Існує ціла традиція, згідно з якою рушник відіграє важливу роль в пишному весільному обряді. Коли дівчина погоджувалася стати дружиною хлопця, то атрибутами швидкого одруження вважалися рушники, пов'язані сватам, також сватам підносили хліб, дбайливо покладений на рушнику. В окремих регіонах України до процесу заручин готувалися за традицією, коли старший староста зв'язував руки молодих закоханих, що готуються до весілля. При цьому хліб староста прикривав рушником, а руки майбутнього чоловіка і дружини, а також рідних пов'язував рушником. Під час цієї дії староста примовляв: «Не в'яжеться вузол, а в'яжеться». Староста розв'язував руки присутніх, а наречена перев'язувала рушниками старостів. Щаслива наречена дарувала присутнім при традиційному обряді сорочки, хустки і полотна. Після весільної церемонії молодята зобов'язані зберігати рушники. Це символізувало щасливу і повноцінну сім'ю.
Вінчальний або весільний рушник
На весілля готувалися до 40 різних рушників. Вінчальний рушник стелили під ноги молодим в церкві під час вінчання, вони ступали на нього, так проходила церемонія. Здавна традиції були більш суворими, молодим доводилося вставати на коліна на рушник. З часом звичай змінився і вже вставали ногами. Не рекомендуємо вибирати рушник з вишитим парою птахів, кільцями. Можна просто розтоптати шлюб. Ідеальний швидше рослинний орнамент або геометричний візерунок. Центр рушника без візерунків. Радимо не купувати рушники з мережками, такий підхід символізує позбавлення цілісності для майбутніх подружжя.
Такий рушник призначений для зв'язування рук. Як правило, на ньому вишиті побажання «рада так любов», імена молодих, рослинний красивий орнамент. Такий рушник символізує міцний духовний союз, єднання двох люблячих сердець.
Після процесу вінчання батьки зустрічають молодят з рушником, на якому красується великий, запашний коровай. Сам рушник яскравий, може бути вишитий квітковим багатим орнаментом з двома птахами. Зазвичай птахів зображують у вигляді лебедів або голубів. Сама символіка зображує як би нареченого і наречену, а сенс віщує щастя молодої сім'ї і любовну вірність подружжя. Деколи, рушники вишиваються з душевними побажаннями «На щастя, на долю» або «Любов та злагода».
Це малий рушник на ікони, призначений для нареченої і нареченого. У давні часи батьки молодих такими рушниками прикрашали ікони і благословляли своїх дітей перед тим, як ті вступлять в шлюб. Божник дуже красивий, зазвичай розшитий ниткою червоного кольору. Саме таке буйство фарб символізує радість. Ідеальні рослинні мотиви або геометричного типу візерунок.
Рушник для весіль вважається істинним елементом традиційного українського весілля. З давніх-давен існує повір'я, що під час церемонії весілля, коли закохані молоді стають на рушник вишитий, то до них приходити справжнє Благословення від Вищих сил.
Існує ціла традиція, згідно з якою рушник відіграє важливу роль у пишному весільному обряді. Коли дівчина погоджувалася стати дружиною хлопця, то атрибутами швидкого одруження вважалися рушники, пов'язані сватам, також сватам підносили хліб, дбайливо покладений на рушнику. В окремих регіонах України до процесу заручення готувалися за традицією, коли старший староста зв'язку язував руки молодих закоханих, які готуються до весілля. При цьому хліб староста прикривав рушником, а руки майбутнього чоловіка і дружини, а також рідних зв'язку язував рушником. Під час цієї дії староста примовляв: «Не в'ється яжеться вузол, а слово в яжеться». Староста розв'язків язував руки присутніх, а наречена перев'язувала рушниками старостів. Щаслива наречена дарувала присутнім при традиційному обряді сорочки, хустки та полотна. Після весільної церемонії молодята зобов'язаннями зобов'язані були зберігати рушники. Це символізувало щасливу і повноцінну сім'я ю.
Вінчальний або весільний рушник
На весілля готувалися до 40 різних рушників. Вінчальний рушник стелили під ноги молодим в церкві під час дії вінчання, вони ступали на нього, так проходила церемонія. З давніх-давен традиції були більш суворими, молодим доводилося вставати на коліна на рушник. Згодом звичай змінився і вже вставали ногами. Чи не рекомендуємо вибирати рушник з вишитим пара птахів, кільцями. Можна просто розтоптати шлюб. Ідеальний швидше рослинний орнамент або геометричний візерунок. Центр рушника без візерунків. Радимо не купувати рушники з мережками, такий підхід сімволізує позбавлення цілісності для майбутнього подружжя.
Такий рушник призначений для зв'язку зв'язування рук. Як правило, на ньому вишиті побажання «злагода та любов», імена молодих, рослинний красивий орнамент. Такий рушник сімволізує міцний духовний союз, єднання двох люблячих сердець.
Після процесу вінчання батьки зустрічають молодят з рушником, на якому красується великий, ароматний коровай. Сам рушник яскравий, може бути вишитий квітковим багатим орнаментом з двома птаха. Зазвичай птахів зображують у вигляді лебедів або голубів. Сама символіка зображує як бі нареченого і наречену, а сенс віщує щастя молодій сім'ї і любовну вірність подружжя. Годиною, рушники вишиваються з душевними побажаннями «На щастя, на долю» або «Любов та злагода».
Це малий рушник на ікони, призначений для нареченої і нареченого. У давні часи батьки молодих такими рушниками прикрашали ікони і благословляли своїх дітей перед тим, як ті вступлять в шлюб. Божнік дуже гарний, зазвичай розшитий ниткою червоного кольору. Саме таке буйство фарб сімволізує радість. Ідеальні рослинні мотиви або геометричного типу візерунок.