Продавець Інтернет-магазин "Патріотика" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
380 відгуків
+380 (97) 718-55-85
+380 (50) 888-13-73
Інтернет-магазин "Патріотика"

Символізм кольорів

Символізм кольорів

Надаєте ви значення вишиванні рушника і кольором? Я насамперед звертаю увагу на колірне вміст, а потім вникаю в техніку виконання візерунків. Якщо вам це цікаво, то я з радістю поділюся з вами знаннями про значення кольорів на рушнику. Зануримося в історію і дізнаємося, які кольори використовували майстрині в Україні в давнину. Можливо, знання значень кольорів допоможе вам визначитися у виборі вишитого рушника.

Семантика кольору – чистий білий

Вам подобається веселка? Знаєте, як вона з'являється? Поява феномена веселки пов'язано з дисперсією білого світла в краплях води. Тільки уявіть, з білого світла утворюються 7 різних кольорів. Білий колір завжди був фоном рушника, на якому вишивалися різних кольорів візерунки. Білий колір символізує Бога Отця, чистоту духовну і фізичну. Це колір енергії, духовного розвитку і чистоти помислів, праведності, він захищає і оберігає. Недарма рятівники лікарі постають перед своїми пацієнтами в білих халатах.

Символізм чорного

Чорний колір здатний вбирати енергію, інформацію. Це повна протилежність білого. У давнину майстрині часто вишивали білим і чорним на білому фоні полотна. Сакральне значення чорного – потойбічний світ, смерть. Поминальна атрибутика і рушники на пост часто мають вишивку, де білий поєднується з чорним кольором.

Чорні вишиванки актуальні сьогодні в Україні, при цьому, не будучи символом трауру або смерті. Багато люди у віці, які шанують традиції і є носіями мудрих знань предків, також воліють чорні вишиванки. Пригадується Сокальщина, де навіть весільний наряд нареченої вишивався чорним кольором, носили також сорочки з чорною вишивкою на Поділлі. Крім негативного значення, чорний символізує колір землі, торжества і багатства.

Червоний колір на вишитому рушнику

Червоний колір виразний, символізує активність, красу і багатство. Цей колір раніше використовувався для вишивки підліткових сорочок, весільних суконь, рушників. Сильний і активний червоний має сакральне значення, володіючи які оберігають властивостями. Гарячий, яскравий він близький до стихії вогню. Червоний також називали кольором крові, пролитої воїнами за свою Батьківщину.

Червоний на весільному рушнику символізує міцну зв'язок, любов і спорідненість. Вишиті червоними нитками рушники виглядають святково і нарядно. Раніше такий варіант рушників прикрашав кожен український дім.

Синій колір в орнаменті

Синій колір символізує жіноче начало і воду. Раніше в орнаменті з допомогою синіх ниток робили контур. У великому достатку його використовували у вишитих рушниках, часто поєднуючи з червоним. Саме першими були вишиті вироби з поєднанням синього і червоного, а пізніше з'явилося нове поєднання білого з чорним.

Вишиті рушники з синім орнаментом вважалися «пісними». В пост вивішували рушники, вишиті синім візерунком, а поруч вішали білі.

Жовтий колір або золото

Вишиті рушники нерідко містять у своєму орнаменті нитки жовтого або золотого кольору. Символізують ці тони Сонце, вогонь, багатство і Божественну мудрість. Символічно виглядає такий колір в поєднанні з іншими. У чистому вигляді золотий орнамент раніше не зустрічався. Особливо найдорожчими вважалися вишивки, де білий колір переплітався з золотим. Такий багатий орнамент і естетично шикарний.

 

 

Чи надаєте ви значення вишивці рушника і кольором? Я, перш за все, звертаю увагу на колірний вміст, а потім вникаю в техніку виконання візерунків. Якщо вам це цікаво, то я з радістю поділюся з вами знаннями про значення кольорів на рушнику. Зануримося в історію і дізнаємося, які кольори використовували майстрині в Україні в давнину. Можливо, знання значень кольорів допоможе вам визначитися у виборі вишитого рушника.

 

Семантика кольору - чистий білий

 

Вам подобається веселка? Знаєте, як вона з'єднання являється? Поява феномена веселки пов'язаність язано з дисперсією білого світла в краплях води. Тільки уявіть, з білого світла утворюються 7 різних кольорів. Білий колір завжди був фоном рушника, на якому вишивалися різних кольорів візерунки. Білий колір сімволізує Бога Отця, чистоту духовну і фізичну. Це колір енергії, духовного розвитку та чистоти помислів, праведності, він захищає і оберігає. Недарма рятівники лікарі постають перед своїми пацієнтами в білих халатах.

 

Символізм чорного

 

Чорний колір здатний вбирати енергію, інформацію. Це повна протилежність білого. У давнину майстрині часто вишивали білим і чорним на білому тлі полотна. Сакральне значення чорного - потойбічний світ, смерть. Поминальна атрибутика і рушники на піст часто мають вишивку, де білий поєднується з чорним кольором.

 

Чорні вишиванки актуальні сьогодні в Україні, при цьому, не будучи символом жалоби або смерті. Багато людей у віці, які шанують традиції і є носіями мудрих знань предків, також считают за краще чорні вишиванки. Пригадується Сокальщина, де навіть весільний наряд нареченої вишивався чорним кольором, носили також сорочки з чорною вишивкою на Поділлі. Крім негативного значення, чорний сімволізує колір землі, торжества і багатства.

 

Червоний колір на вишитому рушнику

 

Червоний колір виразний, сімволізує активність, красу і багатство. Цей колір раніше використовувався для вишивки підліткових сорочок, весільних нарядів, рушників. Сильний і активний червоний має сакральне значення, володіючи оберігають властивостями. Гарячий, яскравий він близький до стихії вогню. Червоній також називали кольором крові, пролитої воїнами за свою Батьківщину.

 

Червоний на весільному рушнику сімволізує міцну зв'язок, любов і спорідненість. Вишиті червоними нитками рушники виглядають святково і нарядно. Раніше такий варіант рушників прикрашав кожну українську хату.

 

Синій колір в орнаменті

 

Синій колір сімволізує жіноче начало і воду. Раніше в орнаменті за допомогою синіх ниток робили контур. У великому різноманітті його використовували у вишитих рушниках, часто поєднуючи з червоним. Саме першими були вишиті вироби з поєднанням синього і червоного, а пізніше з'єднання явилося нове поєднання білого з чорним.

 

Вишиті рушники з синім орнаментом вважалися «пісними». У піст вивішували рушники, вишиті синім візерунком, а поруч вішали білі.

 

Жовтий колір або золото

 

Уесільні рушники нерідко містять у своєму орнаменті нитки жовтого або золотого кольору. Символізують ці тоні Сонце, вогонь, багатство і Божественну мудрість. Символічно виглядає такий колір в поєднані з іншими. У чистому вигляді золотої орнамент раніше не зустрічався. Особливо дорогими вважалися вишивки, де білий колір переплітався із золотим. Такий багатий орнамент і естетично шикарний.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner